دستگاه روغن کشی کارخانه ای

از زمان های قدیم تا امروز روغن ها بخش اصلی و جدا نشدنی رژیم های غذایی ما را شامل می شوند. استفاده از دستگاه روغن کشی کارخانه ای برای روغن ها هم مصارف خوراکی و هم مصارف درمانی به همراه داشته اند  مصارف خوراکی آن که بر کسی پوشیده نیست اما امروز استفاده های درمانی آن حتی نسبت به قبل بیش از بیش در محصولات مختلف دیده می شود.

حتی در محصولات بهداشتی و آرایشی هم شاهد استفاده ی روغن های بسیاری هستیم. دانه و میوه های روغنی بسیار زیادی در طبیعت یافت می شوند از جمله: کنجد، تخمه آفتاب گردان، سویا، بادام زمینی، ذرت، زیتون، بادام شیرین و تلخ،نارگیل، کلزا و…..  این روغن ها علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز بدن به جذب بهتر ویتامین های محلول در چربی از جمله ویتامین دی بسیار کمک می کنند.

بیشترین منبع روغن های نباتی را سویا، ذرت، بادام زمینی، زیتون، نارگیل و پالم تشکیل می دهند. برای تولید این روغن ها روش های سنتی و پر زحمت بسیاری استفاده می شدند که بعضا حجم محصول تولیدی برای نیاز بازار کافی نبود تا اینکه دستگاه های روغن کشی کارخانه ای وارد عرصه صنعت شدند.

اولین دستگاه روغن گیری در سال 1876 میلادی در آمریکا تولید شد ولی در حال حاضر کشور آلمان در این زمینه پیش رو است. امروزه دستگاه های متفاوتی برای تولید انواع روغن مورد استفاده قرار می گیرد، بسته به میزان حجم تولید، این دستگاه ها برای مصارف خانگی، کارگاهی تا کارخانه ای طراحی و تولید می شوند.

قبل از استفاده از دستگاه ابتدا محصول مورد نظر برای روغن گیری برداشت شده و آشغال و دانه ها فاسد از آن جدا می شود. در مرحله بعد باید رطوبت موجود در دانه از بین رفته و دانه خشک و تمیز شده  بعد وارد دستگاه شود.

تماس با کارشناسان کراشینگ

روش ساخت دستگاه روغن کشی کارخانه ای

کلیه دستگاه های روغن کشی کارخانه ای از دو روش برای تولید روغن مورد نیاز استفاده  می شود، پرس سرد و پرس گرم.

در روش پرس گرم به دلیل اینکه روغن خارج شده دمای بالایی دارد محصول تولید شده خواص خود را از دست می دهد از طرفی در تولید این محصول از ماده شیمیایی هگزان استفاده می شود که با روغن دانه کاملا ترکیب می شود علت این امر استخراج 100 درصدی محصول نهایی است اما روغن استحصالی قابل مصرف نیست و باید تصفیه شود.

برخلاف آن در روش سرد دمای روغن کمتر از 45 درجه است و خواص روغن به خوبی باقی می ماند علاوه بر آن در تولید این روغن از مواد شیمیایی استفاده نمی شود برای همین برای بدن بسیار مفید تر است. به علت عدم استفاده از مواد شیمیایی برخلاف روش پرس گرم در پرس سرد نمی توان 100 درصد روغن محصول مورد نظر را استخراج کرد.

اگر از نظر میزان مصرف برق هم این دو روش را بخواهیم مقایسه کنیم در روش سرد سیستم بدون بو و سرو صدا کار می کند و کلا میزان مصرف برق آن یک بیستم روش گرم است، از طرفی یکی از مشکلات دستگاه پرس سرد نیاز دائمی آن به رطوبت و مرطوب شدن دائمی دانه های روغنی است

علاوه بر روش های روغن گیری خود دستگاه روغن گیری برای کارآیی های متفاوتی می تواند تولید شود. یکی از این کارآیی ها دستگاه کره گیر و ارده گیر است که امکان تولید ارده و کره از بادام زمینی، پسته، کنجد، فندق، گردو، نارگیل و دیگر مواد را ایجاد می کند.

معمولا جنس این دستگاه ها از استیل بوده و بطور متوسط در هر ساعت 30 تا 60 کیلو بسته به حجم دستگاه خریداری شده کره یا ارده تولید می کند( در نمونه فروشگاهی). این دستگاه با تعداد دور کم و درجه حرارت پایین کار می کند که همین امر باعث ایجاد کیفیت بالا و یکدست بودن محصول خروجی خواهد شد.

نوع دیگر دستگاه روغن کشی مخصوص تولید روغن هایی مثل روغن مایع برای مصارف آشپزی است مثل روغنی که از زیتون، ذرت، سویا، پنبه، کتان، تخم آفتاب گردان گرفته می شود.

تولید دستگاه روغن کشی کارخانه ای

نکته بسیار مهم قبل از اقدام به تولید روغن با دستگاه ها، شستن کامل محصول مورد نظر است تا در طعم نهایی روغن تغییری ( مثل بوی خاک) ایجاد نکند. برای گرفتن روغن میوه هایی مثل زیتون ابتدا زیتون به خمیر زیتون تبدیل می شود سپس با استفاده از یک سانتریفیوژ، زیتون خمیر شده تحت فشار قرار می گیرد تا روغن و آب از هم جدا شود.

پس از این عمل از روش های استاندارد دیکانتر برای تولید محصول نهایی بهره می گیرند. نوع دیگر این دستگاه ها برای استخراج روغن هایی گیاهی است که بیشتر جنبه درمانی و استفاده در مواد بهداشتی و حتی آرایشی  دارد روغن گیاهانی مانند رازیانه، سیاه دانه، بادام تلخ،اسپند و ….

حتما قبل از خرید دستگاه روغن کشی ابتدا هدف خود را مشخص کنید. مشخص شدن هدف خود از خرید دستگاه، میزان حجم مورد نیاز را هم مشخص خواهد کرد. برای مثال دستگاه روغن کشی فروشگاه به طور متوسط 3 الی 20 لیتر  در ساعت روغن کنجد تولید می کنند.

در کنار حجم تولیدی طول عمر مفید دستگاه، فاصله زمانی لازم برای سرویس دستگاه، قدرت الکتروموتور، گارانتی، طراحی قطعات پرس، توان کاری گیربکس دستگاه هم از دیگر مواردی است که حتما باید به آن توجه کرد.

یکی از مواردی که در بین دستگاه ها تفاوت ایجاد می کند انحصاری بودن طراحی این دستگاه ها است به دلیل اینکه اکثر دستگاه ها کپی برداری از یک محصول هستند.

بخاطر داشته باشید چه در دستگاه های روغن گیری کارخانه ای و یا فروشگاهی و خانه ای دمای روغن استخراج شده با کیفیت روغن رابطه عکس دارند.

بطوری که اگر دمای محصول نهایی بالاتر باشد کیفیت و مرغوبیت روغن کمتر است و هرچقدر این دما کمتر باشد فایده و کیفیت روغن بدست آمده بالاتر خواهد بود.